Челси 1-1 Нюкасъл (4-2 на писалки): Кийрън Трипиър изживя КОШМАР, тъй като късната му грешка подари на сините изравнителен гол, преди защитник на Англия да пропусне дузпа в четвъртфиналната дузпа на Карабао Къп
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2023-12-19 | 01:41:36

Главата на Трипиър беше надлежно разбъркана и не беше изненада, когато той пропусна при дузпата. Челси, за разлика от тях, бяха окуражени от бягството им и отбелязаха и четирите удара от точката, преди Джордже Петрович да спаси усилието на Мат Ричи.

И как Маурисио Почетино имаше нужда от това, за домакините бяха готови да обърнат, тъй като отборът им изчерпа парата и идеите през второто полувреме.

Вратарят на Челси Джордже Петрович празнува, след като спаси дузпа на Мат Ричи при дузпите на Стамфорд Бридж

Сините победиха с 4-2 след дузпи срещу Нюкасъл, като Ричи видя усилията му от мястото, задържани от Петрович

Петрович е поздравен от ликуващите си съотборници в Челси след спасяването му от Ричи при изпълнението на дузпи

Вашият браузър не поддържа iframes.

Аржентинецът ще трябва да достави трофей, преди да бъде убеден, а това сега е чудесна възможност, като се има предвид, че Мидълзбро и Фулъм бяха другите победители за вечерта.

Това ще засили съжалението и за Хау. Това беше тежък декември за него и екипа му, буквално и метафорично. Пораженията във Висшата лига от Евертън и Тотнъм бяха последвани от домакинска загуба срещу Милан, когато те отпаднаха от Шампионската лига и надминаха безопасното кацане в Лига Европа.

И сега това, излизане от състезание, което Хау призна, че е най-добрият им шанс за сребърни награди. Има смекчаване - наранявания и забрани и равенства за купата, в които те винаги равенстват номер 13.

Бяха победили и двата клуба от Манчестър, за да стигнат дотук, а след това имаше групата на смъртта на Шампионската лига, която се оказа убиец.

Калъм Уилсън изведе Нюкасъл напред в 16-ата минута на мача, но отборът му не успя да задържи лидерството

Закъснение изравнителен гол от резервата Михайло Мудрик доведе мача до изпълнение на дузпи, а Челси надделя. престрелката

О, и те имат Съндърланд да дойде в третия кръг на ФА Къп. Изведнъж пресичането на Tyne се усеща като преплуване на Ламанша, като се има предвид непрекъснато нарастващият мащаб на мача.

Без Европа и Carabao Cup , мрак щеше да се спусне върху сезона на Нюкасъл, ако всичко се обърка на Стадиона на светлината. Това остава малко вероятно, разбира се.

Те са повече от достатъчно добри, за да победят Съндърланд, което се доказва от духа на представянето тук, в което капитанът Джамал Ласелс беше колос отзад.

Мениджърът на Челси Маурисио Почетино ликува, докато празнува с играчите си след победата с дузпи

Кристофър Нкунку направи своя дългоочакван дебют за Челси и беше сред голмайсторите при изпълнението на дузпи

Беше изключително положителна вечер за Мудрик, който успя да отбележи при изпълнението на дузпи в допълнение към късния си изравнителен гол

Трипиър е утешен от своите съотборници в Нюкасъл след пропуска му при изпълнението на дузпи по време на сблъсъка за Карабао Къп

Това също беше една от по-добрите игри на VAR. Не е бил използван, разбирате ли. И така, когато Мойсес Кайседо прокара шиповете си по гърба на прасеца на Антъни Гордън в рамките на 90 секунди - Джаред Гилет показа жълт картон - онези, които са запознати с повторението, чакаха препоръка от VAR, която никога не идваше.

Гари Невил бързо върна присъдата си с една дума, „Червено“. Но без технологията полузащитникът на Челси оцеля.

Същото беше точно преди полувремето, когато Леви Колуил от Челси приземи шиповете си върху пищяла на Емил Крафт . Отново Stockley Park със сигурност би препоръчал червено. Колуил обаче дори не получи жълт картон.

Само когато го няма, може би оценяваме повече VAR.

Не това двойката, която беше на терена, направи услуга на Челси, когато след грешен пас на Колуил към Кайседо, Нюкасъл проби Калъм Уилсън и отбеляза в 16-та минута. Те не бяха единствените играчи в синьо, останали с червено лице.

Мудрик, който влезе като резерва, изпрати мача до изпълнение на дузпи, когато отбеляза с впечатляващо изпълнение в заключителните етапи

Уилсън демонстрира впечатляващо хладнокръвие да изведе Нюкасъл напред в 16-ата минута по време на сблъсъка за Карабао Къп

Тиаго Силва можеше да се справи с нападателя на Нюкасъл, но не го направи.

Беноа Бадиашиле направи овладяване, но след това върна топката обратно на Уилсън, който благодарно премина покрай Джордже Петрович от осем ярда. Това беше пагубна отстъпка, особено като се има предвид, че Уилсън два пъти беше загубил контрол над топката.

От този момент обаче Челси пое контрола над полувремето. Те имаха 80 процента притежание преди почивката и това се прояви в шансове за Коул Палмър, чийто взрив бе спасен, и Рахийм Стърлинг, чийто удар от близка дистанция беше блокиран на линията от Бруно Гимараеш.

Но Нюкасъл се чувстваха удобно през второто полувреме. Представянето на дебютанта на Челси Кристофър Нкунку - завърнал се след четири месеца отсъствие с контузия в коляното - вдигна покрива на Стамфорд Бридж в момент, когато отборът беше паднал. И все пак, Трипиър беше този, който спаси кожата им толкова, колкото всеки друг в синьо.

Източник: dailymail.co.uk